Konto internetowe – dostęp do pieniędzy przez całą dobę

Wszystkie banki aktywne na polskim rynku, zarówno duże, należące do międzynarodowych koncernów finansowych, jak i małe placówki spółdzielcze, oferują swoim klientom dostęp do kont internetowych. Dziś bankowość internetowa stanowi absolutny standard, jeśli chodzi o usługi świadczone przez instytucje finansowe i bez przerwy się rozwija, a konta internetowe to rozbudowane i kompleksowe produkty.

Wskazując na największe zalety e-bankowości zacząć należy od braku opłat za otwarcie i prowadzenie konta osobistego z dostępem online. Darmowe są także podstawowe operacje finansowe: przelewy, wypłata i wpłata gotówki w oddziale banku lub generowanie wyciągów elektronicznych. Żadnych opłat klient nie będzie ponosić też z tytułu wydania karty płatniczej do konta. Dzięki niej możliwe będzie realizowanie transakcji bezgotówkowych w sklepach oraz dokonywanie zakupów w polskich i zagranicznych sklepach internetowych, nie wspominając także o bezpłatnym korzystaniu z bankomatów w całym kraju. Karta płatnicza wydawana jest bez opłat, ale  korzystanie z niej będzie również bezpłatne, o ile klient w ciągu miesiąca dokona transakcji kartowych na określoną kwotę. W przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę, która jednak stanowić będzie jedyny większy koszt związany z użytkowaniem konta.

E-bankowość daje swobodny dostęp do pieniędzy o każdej porze dnia i nocy, zależnie od potrzeb. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zlecenie przelewu o określonej godzinie nie jest jednoznaczne z tym, że pieniądze trafią do odbiorcy od razu, ponieważ obowiązują ustalone pory, w których banki realizują sesje Elixir. Opcja natychmiastowego przelewu jest dostępna, ale dodatkowo płatna.

Właściciele kont internetowych otrzymują dostęp do dodatkowych korzyści związanych z innymi produktami finansowymi z oferty banku: rachunków oszczędnościowych lub limitu kredytowego na atrakcyjnych warunkach. Inne korzyści dla posiadaczy kont internetowych to możliwość np. uzyskania niższej marży kredytu hipotecznego.

Banki mocno zaczęły promować swoje aplikacje na smartfony dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do konta za pośrednictwem smartfona nie tylko o każdej porze, ale także praktycznie z każdego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *